Bezpieczny niemowlak pod okiem kamery

Każdy rodzic, w szczególności młody ma ogromną potrzebę bycia przez cały czas ze swoim narodzonym dzieckiem. Tymczasem musi nie tylko otoczyć troskliwą opieką swoje maleństwo, ale podołać wielu domowym obowiązkom. By w pełni być spokojnym o bezpieczeństwo swojego malucha, warto zainstalować w domu kamerkę, która pozwoli go oglądać na odległość.

W szczególności w pierwszych miesiącach po narodzeniu dziecka, większość matek posiada nieustanną potrzebę przebywania z nim. Obawiając się o jego bezpieczeństwo, często nie opuszcza go na krok. Tymczasem istnieją innowacyjne metody, które ułatwiają opiekę nad maluchem. Zakup kamerki to doskonały sposób, by móc wykonywać w domu swoje obowiązki jednocześnie obserwując co porabia nasze dziecko, nie przebywając z nim w jednym pomieszczeniu. Obraz zainstalowanej kamerki możemy oglądać w innym pokoju na komputerze oraz każdym urządzeniu mobilnym. Może to być tablet lub smartfon.

Większość kamerek ma wbudowany czujnik powietrza, dzięki któremu możemy na bieżąco sprawdzać temperaturę powietrza oraz wilgotność w pokoju dziecka. Urządzenie to posiada dwukierunkową komunikację, dzięki której na odległość słyszymy naszego malucha.. Dzięki wbudowanemu odtwarzaczowi muzyki z wgranymi piosenkami możemy zdalnie włączyć dziecku na dobranoc ulubioną kołysankę.

Korzystając z aplikacji mobilnej istnieje możliwość włączenia dźwięku na żywo nawet na zablokowanym ekranie. Jest to bardzo przydatna funkcja. Możemy położyć malucha spać i w tym czasie iść do pobliskiego sklepu zrobić zakupy. W czasie podróży przez cały czas słyszymy w słuchawkach czy nasz maluch śpi spokojnie. Jeśliby się zdarzyło, że dziecko niespodziewanie się obudzi wtedy możemy mówić do niego coś co go uspokoi, zanim zdążymy wrócić do domu.

Na rynku można spotkać różne, ciekawe urządzenia w postaci ulubionych przez nasze pociechy zwierzątek np. pieska czy króliczka. Kamerka umiejscowiona jest w środku zwierzaka. Można je postawić na każdym meblu w pobliżu łóżeczka naszej pociechy lub zawiesić na dowolnej ścianie. Istnieje możliwość obracania jej w różne strony, co pozwala lepiej widzieć dziecko.
Jak widać każdy tablet i telefon połączony z kamerką może być znakomitym sposobem na monitorowanie małego dziecka. Dzięki temu każdy rodzic będzie mógł spokojnie wykonywać codzienne obowiązki mając przez cały czas na oku swoje maleństwo. Z kamerką z pewnością nie złego mu się nie stanie.