Dom pod elektroniczną kontrolą

Współczesne technologie i nowoczesne urządzenia sprawiają, że możemy mieć dom lub mieszkanie pod idealnym nadzorem, nawet, kiedy jesteśmy daleko: w podróży lub na wakacjach. Oto co więc warto w nim zainstalować, aby zwiększyć bezpieczeństwo i ułatwić sobie życie:

  • Kamery – możemy je zamontować na posesji lub wewnątrz domu albo w obu miejscach. Są modele, które potrafią rozpoznawać twarze i rozróżniać ludzi oraz zwierzęta czy obiekty, na przykład samochody lub inne pojazdy. Za pośrednictwem odpowiedniej aplikacji mobilnej wysyłają na smartfon właściciela powiadomienia o podejrzanych zdarzeniach i umożliwiają szybką reakcję, na przykład zawiadomienie policji czy sąsiadów.
  • Czujniki – należy wiedzieć, że jest wiele różnych rodzajów: tlenku węgla, gazu, dymu, zalania, a nawet otwarcia drzwi czy okna. Te najbardziej nowoczesne ostrzegają przed zagrożeniem nie tylko dźwiękowym, ale, podobnie, jak kamery, wysyłają powiadomienie na smartfon. Dzięki czujnikom użytkownicy wiedzą, co dzieje się w ich domu, kiedy sami są w pracy czy odpoczywają na urlopie. Najprostsze urządzenie możemy obecnie kupić za około 40 zł.
  • Symulator obecności – należy wiedzieć, że są różne rodzaje tych urządzeń. Najbardziej zaawansowane tworzą wrażenie, że wewnątrz domu toczy się życie: rano włącza się muzyka, wieczorem zapala światło, uruchamia się odbiornik TV, opuszczają rolety, itp.