Smart rozwiązanie – brama napędzana elektrycznie

Styl w nowoczesnym budownictwie nazwany zgrabnie dom inteligentny zrodził się za oceanem na początku zeszłego stulecia. Amerykańska przedsiębiorczość wprowadziła nowe idee w życie. Choć na początku był zaledwie chwytem reklamowym nowy model wykorzystania domów stał się obowiązującym kanonem. Stało się tak dzięki burzliwym rozwojowi informatyki i elektroniki.

Obecnie domy naszpikowane są częściami elektronicznymi jak dobra kasza skwarkami. Dzięki smartdom na przykład napęd do bramy dwuskrzydłowej to typowe wyposażenie podzespołów współczesnego miejsca zamieszkania.

Wygoda posunięta do szczytów hedonizmu. Dogadzamy sobie na każdym kroku nie mając umiary w przesuwaniu granicy. Producenci specjalizują się w opracowywaniu pełnych systemów obsługujących domy przyszłości. I dzięki temu powstają rozwiązania o niesamowitych właściwościach.

Klasyczna koncepcja ustąpiła miejsca nowoczesności. Dzisiejsza sieć domowa, bo tak można nazwać to zjawisko jest optymalna i można ją dozorować za pomocą jednego programy komputerowego mieszczącego się w niewielkim urządzeniu.